Alumni Short

Reunion Committee

Below are the 2019 Reunion Class Committees.

Are you interested in serving on your class' Reunion committee? We would love to have your help organizing your class dinner, encouraging classmates to attend and support the law school. Please contact Kristine Hoffmeister (ksh54@cornell.edu / 607-255-3037) OR Christian Shaffmaster (chs86@cornell.edu / 607-254-4722) for additional information on how to volunteer.

You may also review the Reunion Committee position description for more information.

class of 1959 - 60th reunion

  • Judith Richter Levy
  • Nick Robfogel
  • Arthur Rosenbloom
  • Howard Schneider

class of 1964 - 55th reunion

  • Philip Eisenberg (Chair)

class of 1969 - 50th reunion

  • Andy Berger
  • Rick Betts
  • Vito Casoni
  • Donald Finn
  • Gerry Fisher
  • Michael Getnick
  • Dan Glosband
  • Yvette Harmon
  • Frank Lawatsch
  • Jack Lewis (Co-Chair)
  • Marshall Phelps
  • Tony Radice
  • Bill Robinson
  • Mike Schnittman
  • Stan Schwartz
  • Bruce Smith
  • Brian Toohey
  • Dick Wallach (Co-Chair)
  • Jim Wawro
  • Chip Weld
  • Evan Williams
  • Bob Wrede
  • Chuck Zeh

class of 1974 - 45th reunion

  • Robert Flanagan
  • Gail Gordon
  • Jeffrey Johnstone
  • Judith Meyer
  • Mark Nozette (Chair)
  • Rosemary Pye
  • Barbara Sheldon Dwyer

class of 1979 - 40th reunion

  • Andy Baker
  • Karl Essler
  • Tom Little (Chair)
  • Anne Lupica
  • Pat Malgieri
  • Mike Margolis
  • Phil Mueller
  • Susan Urig
  • Peter Walsh
  • Andy Wells

class of 1984 - 35th reunion

  • Sarah Abrams
  • Anthony Boyadjis
  • Tom Christopher
  • Karen Hagberg
  • Mark Jones
  • Kristen Lewis
  • Maureen Ann Murphy
  • Julie O'Sullivan
  • Steve Robinson
  • Paul Salvatore
  • Frank Schiff
  • Leslie Wheelock

class of 1989 - 30th

  • Andy Feinberg
  • Gary Greene
  • Michael Tomaino

class of 1994 - 25th reunion

  • Corinne Alyanakian-Whitaker (Co-chair)
  • Tom Brown
  • Timothy Katsiff
  • David Kully
  • Kristie Kully
  • Patrick Rao
  • Kent Roberts
  • Matt Rossi
  • David Schwartz
  • Pedro Urdaneta-Benitez
  • Michael Whitaker (Co-chair)
  • James Young

class of 1999 - 20th reunion

  • Arianna Christopher
  • Robert Falck
  • Nicholas Goldin (Co-chair)
  • Jeffrey Hogue (Co-chair)
  • Kica Matos

class of 2004 - 15th reunion

  • Julie Boden Adams (Co-chair)
  • Megan Campbell Burns
  • Navoneel Dayanand
  • David Gacioch
  • John Marston (Co-chair)
  • Meredith O'Leary

class of 2009 - 10th reunion

  • Brian Boyle
  • Amanda Burke
  • Eric Finkelstein
  • Joshua Jacobs
  • Quinton Lucas (Co-chair)
  • Kelly Mellecker
  • Derrick Moore
  • Allison Schiffman (Co-chair)
  • Carter Stewart
  • Laura Wexler
  • Michael Zuckerman (Co-chair)

class of 2014 - 5th reunion

  • Minsuk Han (Co-chair)
  • Serena Hsieh
  • Chloe Lichtenstein
  • John MacGregor
  • Andrew Maharajh (Co-chair)
  • Elizabeth Carlisle Overbey
  • Vikrant Pachnanda
  • Puga Virendra Parikh
  • Zhenghui (Alan) Wang

class of 2019 - Reunion Zero

  • Beatriz Albornoz
  • Andrea Charles
  • Tina Davis
  • Josh Dulberg
  • Eric Finkelberg
  • Jared Ham
  • Kristina Hurley
  • Stephanie Jurkowski
  • Rahul Krishnan
  • Luis Lozada
  • Matthew Masaro
  • Ryan Parker
  • Kara Ramsey
  • Mary-Kathryn Smith

Alumni volunteer names to be added as we recruit members.